Інструкція. Новорічні свята

Комунальний заклад

«Мізоцька спеціальна школа І-ІІ ступенів»

директор спеціальної школи

__________________ Ткачук В.В.
"___"___________2019 Наказ № ____

Інструкція
з охорони праці № _______
для учнів під час організації і проведення новорічних свят

1. Загальні  положення.

1.1. Інструкція з пожежної безпеки для учнів під час організації і проведення новорічних свят (далі - Інструкція) розроблена відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України і встановлює правила дотримання пожежної безпеки у НВК для учнів під час організації і проведення свят новорічної ялинки

1.2. Особи, яким доручено проведення святкових заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатись у повній готовності приміщень щодо протипожежної безпеки. Зокрема, слід перевірити наявність необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння, справність засобів зв’язку, пожежної автоматики та сигналізації.

2. Вимоги безпеки під час проведення новорічних свят

2.1. Новорічну ялинку слід встановлювати на стійкій основі.

2.2. За відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) святкування повинно проводитися тільки протягом світлового дня.

2.3. Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.

2.4. Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням Правил улаштування електроустановок. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В; потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами; підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

2.5. У разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

2.6. Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.

2.7. Маскарадні костюми повинні відповідати вимогам ГОСТ 25779-90 «Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля».

2.8. В місцях скупчення великої кількості людей не дозволяється штовхатись, бігати, йти напереріз основної маси людей.

2.9. Бажано триматися якнайдалі від центру натовпу, стін, дверей, скляних вітрин, металевих огорож та інших місць, де можна дістати травму.

2.10. Найбільша небезпека в місцях скупчення великої кількості людей — масова паніка та втеча натовпу. У натовпі люди змінюються. Охоплені панікою, вони думають тільки про власний порятунок. Паніка може виникнути під час пожежі, бійки, аварії. Це може трапитись навіть при вимкненні світла. Всіма засобами боріться з панікою.

2.11. Не запалюй бенгальські вогні у приміщенні, особливо біля новорічних ялинок.

2.12. Петарди небезпечна іграшка.

2.13. Не використовуйте вибухово-небезпечні речовини під час святкування Новорічних свят (петарди, бенгальські вогні, лужні метали).

3. Дії учнів при пожежі.

3.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити вихователя або наставника класу.

3.2.Чітко виконувати вказівки вихователя або наставника класу, не панікувати, не метушитися; нікуди не йти від керівника, бути поблизу.

3.3. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю до, слід терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги або рідними за мобільним зв’язком.

Пам’ятайте номери телефонів:

101 – пожежна охорона;

102 – міліція;

103 – швидка медична допомога;

3.4. Телефонуючи спеціалістам, потрібно повідомити адресу закладу, у якому відбувається захід, коротко описати ситуацію, назвати своє прізвище й номер телефону.

Інструкцію розробив:  ______________________ Ткачук В.В.

УЗГОДЖЕНО:

Відповідальний за охорону праці :  _________________ Горчак Ю.Я.

_________________ Грицюк Л.К.