Комунальний заклад
«Мізоцька спеціальна школа І-ІІ ступенів»
Рівненської обласної ради
ЗАТВЕРДЖЕНО
директор спеціальної школи
__________________ Ткачук В.В.
"___"___________2019 Наказ № ____
Інструкція
з охорони праці № _______
для учнів під час перебування у громадських місцях,
проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ
1. Загальні положення.
1.1. Інструкцію розроблено відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (із змінами та доповненнями).
1.2. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.
2. Вимоги безпеки перед організацією перебування у громадських місцях, проведенні масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ.
2.1. Перед проведенням масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ визначити дату, час, місце проведення, схему маршруту добирання до зазначеної установи або закладу.
2.2. Повторити правила дорожнього руху та правила поведінки в громадському транспорті, громадських місцях.
2.3. Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації у разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів з учнями на базі інших установ та закладів.
3. Вимоги безпеки під час перебування у громадських місцях, проведенні масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ.
3.1. Слід прибути за 15 хв до початку заходу і повідомити вихователя чи наставника класу про свою присутність. Якщо з якоїсь причини ви не можете бути на заході, потрібно завчасно попередити телефонним зв’язком причину своєї відсутності.
3.2. Під час проведення масових заходів в інших установах слід ознайомитися з запасними виходами, через які можна здійснити евакуацію у разі аварійної ситуації, а також із загальним планом евакуації з установи.
3.3. Під час проведення масових заходів в інших установах та закладах потрібно перебувати в зазначеному вихователем або наставником класу місці, пересуватися приміщенням, територією без дозволу вихователя, наставника класу заборонено.
3.4. Під час проведення масових заходів слід поводитися чинно, пристойно, не кричати. Уважно слухати промовців. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не варто зіскакувати з місця, слід чекати, поки вас запросять. Не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій.
3.5. Після завершення масового заходу залишити своє місце і вийти з приміщення тільки за вказівкою вихователя або наставника класу.
3.6. Заборонено вибігати, штовхатися під час виходу з приміщення, у якому відбувався захід, створювати травмонебезпечні ситуації.
3.7. Категорично заборонено словами, діями чи агресивною поведінкою під час заходу провокувати інших учасників, це може призвести до бійки, правопорушень.
3.8. Чітко виконувати вказівки та розпорядження вихователя, наставника класу. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, території, на якій відбувається захід.
3.9. Не вступати в контакт із незнайомими людьми, у жодному разі не передавати їм свої речі (особливо цінні – телефон, прикраси тощо), навіть якщо вони назвалися представниками міліції, для запобігання скоєння насильства над дітьми або злочину.
3.10. Не заходити по одному на територію, на якій відбувається захід, або в приміщенні установи до вузьких, затемнених проходів, кутків чи туалетних кімнат, гардеробу тощо для уникнення вчинення протиправних дій, насильства над дітьми.
3.11. Бути постійно в полі зору вихователя, наставника класу, уникати натовпу, обходити його. Якщо ви потрапили в натовп, у жодному разі не йдіть проти нього. Пам’ятайте, що найбільша давка буває біля дверей, перед сценою, біля арени тощо. Не наближатися до вітрин, стін, скляних дверей, до яких вас можуть притиснути. Якщо натовп вас захопив – не чинити йому опору. Глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях і підняти їх, щоб захистити грудну клітину. Не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками – так можна зламати руку. Якщо є можливість, застібнути одяг. Високі підбори, розв’язаний шнурок можуть вартувати життя. Слід викинути сумку, парасольку тощо. Якщо у вас щось упало, у жодному разі не намагатися підняти – життя дорожче. Головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо вас збили з ніг, спробуйте згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. При будь-якій можливості треба спробувати встати.
При русі в суцільному натовпі не напирати на тих, хто йде попереду – бажання прискорити рух зазвичай завершується пробкою. Якщо на заході ви побачили багато п’яних або збуджених глядачів – вийдіть до завершення видовища або коли вже всі розійдуться, щоб уникнути правопорушень, небезпечних травм.
3.12. Під час заходу слід дотримуватися правил пожежної безпеки: не можна брати участь у масовому заході дітям, одягненим в одяг із легкозаймистих матеріалів, не просочених вогнезахисною сумішшю; категорично заборонено брати з собою на захід вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину тощо), під час заходу не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться електрострумом. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, слід негайно повідомити вихователя, наставника класу, чергових заходу.
4. Вимоги безпеки після перебування у громадських місцях, проведенні масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ.
4.1. Повідомити вихователя або наставника класу, якщо ви залишаєте захід.
4.2. Якщо захід завершується пізно, або на світанку (випускний вечір, новорічна дискотека), обов’язкова наявність батьків, які вас зустрінуть.
4.3. Після добирання додому слід обов’язково зателефонувати вихователю або наставнику класу й повідомити, що з вами все гаразд.
5. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях, у громадських місцях, проведенні масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ.
5.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити вихователя або наставника класу.
5.2. Чітко виконувати вказівки вихователя або наставника класу, не панікувати, не метушитися; нікуди не йти від керівника, бути поблизу.
5.3. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю до, слід терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги або рідними за мобільним зв’язком.
Пам’ятайте номери телефонів:
101 – пожежна охорона;
102 – міліція;
103 – швидка медична допомога;
Телефонуючи спеціалістам, потрібно повідомити адресу закладу, у якому відбувається захід, коротко описати ситуацію, назвати своє прізвище й номер телефону.
Інструкцію розробив: ______________________ Ткачук В.В.
УЗГОДЖЕНО:
Відповідальний за охорону праці : _________________ Горчак Ю.Я.
_________________ Грицюк Л.К.